Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ráno jsme vyrazili na náš domácí cvičák v Sezemicích, panička nervní-hlavně z háravek...naštěstí to dobře dopadlo.  Hned po příjezdu jsme potkali staré známé z dogtrekku a chatky-erdelteriérku Karin.  Po prezenci mě panička na radu zkušenějších agiliťáků odkládá do kotce. Nejdříve se jí to moc nezdálo, a mě taky ne, ale nakonec jsem si kotec docela oblíbil. Ani jsem na paničku neštěkal, když odcházela ( jako to s oblibou dělám když mě uváže ), odpočinul jsem si a když si pro mě přišla, o to větší radost jsem z ní měl.

Začíná se jumpingem, nejdříve S-ka, M-ka a potom my. Já běžím docela rychle ( oproti Hradci určitě ), akorát panička ve snaze abych náhodou neoběhl žádnou překážku mi to dost kazí ( nevím proč mi nevěří, při tréninku tak nidky neběháme..). Dobíhá si až k překážkám a tím mě dost zpomaluje, také tam dělá pár zbytečných otoček aby si mě navedla na správnou stranu...

Ale náběh do slalomu se mi povede hned na poprvé, dvojskok, který jindy vždycky shodím se mi taky povede, vypořádám se i s chytákem typu skočka skočka kruh-ale do něj se nejde, ale hlavně běžím a nečmuchám po háravkách, i když tam určitě nějaké jsou. Nakonec máme 5 trestných bodů-za odmítnutí. Rovinka skoček, pak jedna vybočuje na druhou stran než po které panička jde a za tím tunel...skočku jsem samozřejmě oběhl, už už jsem byl v tunelu, když slyším paničky zoufalé volání ´tam nééé´. Zastavím se a asi 5 vteřin dumám-mám tam jít, nemám tam jít...nakonec se k paniččině ohromné radosti rozhodnu vrátit za ní a dobíháme...bohužel se tohle zdržení a zbytečné motání paničky podepsalo i na našem čase, a máme 6 trestných vteřin...ale to nevadí, hlavně že jsme doběhli!!! Největší radost má panička z toho, že jsem běžel s chtí a nedělal ze sebe lemru jako v Hradci...

Pak následovali zkoušky. Parkur byl složitější než v Hradci, ale zvládli jsme ho!! Opět bezchybný náběh do slalomu, zónu na kladině jsem nepřeskočil...ale 5 trestnejch bodů si nemůžu odpustit a skáču zónu na áčku. To budeme muset ještě dopilovat...ale i přesto máme A1 na VÝBORNĚ a jsme 5...:-).

Jako poslední se běžel OPEN, mezitím jsem měl velkou pauzu, takže ač bylo dost teplo, byl jsme hodně natěšenej...to se bohužel trošku promítlo i v celkovém hodnocení...:-)).  Krásná rovinka hned na začátku...hop hop a rovný tunel...a to byl kámen úrazu-ten krásný tunel se jít neměl :-). No, jinak jsem běžel krásně, na áčku mě panička mohla chytit abych zónu nepřeskočil, náběh do slalomu se mi zase povedl a běžel jsem skvěle rychle...panička pak i vytáhla pamlsek, abych běžel ještě líp...no prostě super...až na to že jsme už byli DISklý :-)).

Za každý běh jsem jako odměnu dostal minikostičku z bůvolí kůže, z kotce jsem byl odpočatý a natěšený, k trati mě panička vedla těsně před během ( potom mě samozřejmě vzala ven a pohrát si ) a s kostičkou u nosu abych neměl čas čmuchat, a ještě k tomu byli závody na domácím cvičáku-takže se mi běhalo dobře a panička byla spokojená.