Jdi na obsah Jdi na menu
 


Prolog okolo Lysé hory

Když mě ve čtyři ráno zazvonil budík, proklínala jsem svůj blbý nápad na jednodenní výlet do Beskyd.

Jelikož já propozice a stránky s informacemi o závodech moc nečtu, první šok mě čekal ještě v autě směrem do Beskyd - Prolog nebude příjemná 31 km procházka OKOLO Lysé hory, ale součástí bude výstup NA Lysou horu, a to prý hned dvakrát...

 Počasí nám moc nepřálo - v základním táboře v Ostravici dost pršelo, na Lysý hoře šíleně foukalo...takže trasa vedla téměř všemi skupenstvími vody - počínaje potokem, přes sněhovou břečku a konče sněhem, který zdaleka nebyl na pohyb ideální. V momentě sešlápnutí z úzké prošlapané cestičky se člověk probořil a stačilo mírné psí zatáhnutí aby se válel na zemi.  Což se třebas mě stávalo dost často. Aby se to vykompenzovalo, tak byla nakonec trasa o pár kilometrů zkrácená.

Je pravda že Tjabák byl z takového počasí dost nadšený, jenže nutno podotknout že on má o ´pár´ kilo míň (takže se nebořil po kolena do sněhu), má nepromáčitelný kožich (já jsem po příchodu do cíle věci doslova ždímala) a nenosí brýle (mě na nich na Lysý zamrzla voda, takže jsem přes ně nic neviděla, no a bez nich to nebylo o moc lepší :-P ).

Ač je to nepochopitelný, tak závod byl opravdu super a moc jsem si ho užila (Tjabák samozřejmě taky, jenže on je věčný optimista a užívá si v podstatě jakoukoliv činnost). Aspoň mě počasí (resp. zima v totálně promáčených věcech) donutilo i občas běžet, takže jsme nakonec s časem 3 hod 19 min skončili 1. ve své kategorii.

Skvělá byla i pozávodní atmosféra, ostatně jako vždycky. Byla taky založena kronika ze závodů, což je výborný nápad, tak to snad vydrží.

Velký dík patří Vojtovi, se kterým jsme od prvního výstupu na Lysou běželi až do cíle a který na nás obětavě čekal.

Ještě větší dík patří Šteffi, která nás vezla z Olomouce do Beskyd a zpátky a Tjabo měl v autě azyl před i po závodě (psi tentokrát nesměli do hotelu a venku bylo fakt hnusně).